Beyaz kil, doğanın cildimizle buluşturduğu mucizelerden belki de en popüler olanı! Nasıl olmasın ki, bu kil çeşidi doğru kulanıldığı takdirde hemen her derde deva… Antik çağlardan beri kullanılagelen beyaz kil maskesi hakkında bilmen gereken tüm bilgileri seninle paylaşmak istiyoruz. Çünkü beyaz kilin yeri, Kore cilt bakımı ürünlerinde de kullanılacak kadar önemli! 

Beyaz Kilin Cilde Faydaları Nelerdir?

Beyaz kilin namını duymayan yok. Peki, beyaz kil ne işe yarar? Onu cilt bakım rutinlerinin vazgeçilmezleri arasına sokan özellikleri ne? Kili bu kadar özel kılan nokta, yüksek oranda mineral içeren yapısı. Bu özellik yalnızca beyaz kile ait değil, yeşil kil için de aynı. Bu sebeple pek çok kişinin aklına gelen soru şu: Yeşil kil mi, beyaz kil mi daha iyi? Beyaz kilin hassas ve kuru ciltliler tarafından bile güvenle kullanılabilmesi, bizce onu en tercih edilesi kil çeşidi yapıyor!

beyaz kil
  • Cilt ve gözenek temizliği denince beyaz killi ürünler bir numara! 
  • Gözenek sıkılaştırma etkisi sağlıyor,
  • Siyah nokta, beyaz nokta, aşırı yağlanma, sivilce ve akne problemine karşı savaşıyor, 
  • Antioksidan özelliği ile cildi toksinlerden arındırıyor,
  • Anti-aging etki sağlayarak yaşlanma belirtilerine karşı mücadele ediyor,
  • Cildi besleyip canlandırıyor.

Beyaz Kil İçeren En Etkili Kore Kozmetik Ürünleri

Heimish All Clean White Clay

Kore kozmetiği, beyaz kilin mucizelerinden sonuna kadar yararlanmanı sağlayan harika ürünlere sahip! Bunlardan ilki, Heimish All Clean White Clay Foam – Amazon Beyaz Kili & Hyalüronik Asit Destekli Temizlik Köpüğü. İçerdiği Amazon Beyaz Kili ve Hyalüronik asit ile cildi derinlemesine temizleyen cilt temizleme köpüğü, kuruluk ya da gerginlik hissi yaratmamasıyla ünlü.

Özellikle gözenek problemine karşı savaşanların bir numaralı tercihi olan Heimish All Clean White Foam, cildine nazik ama bir o kadar da etkili bir dokunuşta bulunmak için ideal! Biliyorsun ki iyi bir cilt temizleyici, diğer ürünlerden aldığın verimi de etkiliyor. Cildini derinlemesine temizleyip arındırmak, hem siyah nokta gibi cilt pürüzlerine karşı verdiğin mücadeleyi hem de kullandığın serum, ampül ve benzeri ürünlerden elde ettiğin yararı pekiştiriyor!

Justin Beauty Secret Key Black Out Pore Minimizing Pack Maske ile Gözeneklerini Sıkılaştır!

Secret Key Black Out Pore Minimizing

Siyah nokta, beyaz nokta ve gözenek gibi cilt problemlerine karşı harika bir müttefikle tanışmaya hazır mısın? Secret Key Black Out Pore Minimizing Pack – Gözenek Arındırıcı & Sıkılaştırıcı Özel Maske, beyaz kil, pirinç, kömür ve siyah şeker gibi hem beyaz hem de siyah renkte en etkili bileşenlerle geliştirilmiş. Biliyorsun ki gözenek sıkılaştırıcı etki elde etmek için, gözeneklerini derinlemesine temizlemek ve gözenek elastikiyetini artırmak gerekiyor. İşte beyaz kille diğer siyah içeriklerin büyüsü tam da bu noktada başlıyor! Beyaz kil maskesi cildini derinlemesine arındırırken siyah fasulye, siyah sarımsak ve siyah susam özleri de gözenek bakımı üzerine çalışıyor. Pirinç ise ışıl ışıl bir cildin olmazsa olmazı!

Secret Key Black Our Pore Minimizing Pack de dahil olmak üzere beyaz kil maskesi nasıl yapılır diye sorarsan, cildini temizlemen, kurulaman ve maskeyi ince bir tabaka halinde cildine uygulaman yeterli. Eğer cildin çok hassas ve kuruysa maskeyi uzun uzun bekletmene gerek yok. Yalnızca birkaç dakikada bile gözle görünür etki elde edebilirsin!

Bir yorum yaz