Yalnızca kadınların mı cilt bakım rutinine sahip olması gerektiğini düşünüyorsun? Eğer öyleyse fena halde yanıldığını belirtmeliyiz! Erkek cilt bakımı da en az kadınlarınki kadar önemli ve gerekli. Her ne kadar erkekler, çoğunlukla sakal ve bıyık bakımına önem verse de, cilt bakımını ihmal etmek istenmeyen sonuçlara yol açabilir. Sivilce, kuruluk, nemsizlik, kaşıntı, sert cilt dokusu ve daha birçok cilt problemi ile kadınlar kadar sık karşı karşıya kalabilen erkekler için etkili bir erkek Kore cilt bakımı rutini hazırladık. İyi haber; bu rutin son derece pratik ve bir o kadar da başarılı!

Erkeklere Özel Kore Cilt Bakımı Nasıl Olmalı?

Erkeklere Özel Kore Cilt Bakımı Adım 1: Yüz Temizliği

Erkek Kore cilt bakımı rutininin ilk adımı, elbette ki cildi temizlemek! Cilt temizliği, cildi kirden, fazla yağdan ve ölü deri hücrelerinden arındırmak için son derece önemli. Besleyici içeriklerle formüle edilen cilt bakım ürünleri, bu aşamada cildi temizlerken aynı zamanda besleyen, yatıştıran ve nemli bir bitiş yaratan dokularıyla baş tacımız!

Erkeklere Özel Kore Cilt Bakımı Nasıl Olmalı?

Village 11 Factory Men’s All-in-one Cleanser – Erkekler İçin Yüz Temizleyici, erkek için cilt bakımı denince akla gelen ilk ürün! Justin Beauty koleksiyonunda yer aldığı günden beri büyük ilgi çeken cilt temizleyici, çoklu bakım sunan pratik ürünlerden. İçeriğindeki Centella asiatica ve Houttuynia cordata ile cildi temizlerken bir yandan da sakinleştirir. Cilt bariyerini güçlendirmesi de cabası! Chia tohumu ile cildi besleyip cilt elastikiyetini destekler. Sonuç; cilt pürüzleri ile olan savaşını kazanmış, aydınlık ve yumuşak bir cilt!

Erkek Kore Cilt Bakımı Adım 2: Tonik ve Nemlendirici

Bu iki adım nasıl aynı aşamada yer aldı diye düşünüyor olabilirsin! Kadınların cilt bakım rutinlerinde farklı cilt problemlerine yönelik olarak geliştirilen pek çok ürün bulunduğundan, bizim için bu aşamaların arasında birkaç farklı ürünün yer alması hiç şaşırtıcı değil. Ama erkek Kore cilt bakımı rutinlerinde pratik kullanım ön planda. Çünkü kabul etmeliyiz ki cilt bakımı bizim için yalnızca bir bakım değil, aynı zamanda günün en tatlı kendini şımartma anlarını da oluşturuyor! Fakat erkekler için bu durum oldukça farklı. Bir erkek yüz bakımı gerçekleştirmek istediğinde, onu bir an önce bitirmek istiyor. Bu durum da yine birçok adımı aynı aşamada sunan erkek cilt bakımı ürünleri ile çözülüyor!

Erkeklere Özel Kore Cilt Bakımı Nasıl Olmalı?

Village 11 Factory Men’s All-in-one Fluid – Hepsi Bir Arada Erkek Bakımı, erkek cilt bakımı ürünleri arasında tartışmasız favori! Aynı anda tonik, emülsiyon ve nemlendirici olarak kullanılabilen formül, gün boyu nemli, dengeli ve canlı bir cildin sırrı. Centella asiatica, Houttuynia Cordata, chia tohumu ve yosun özü ile geliştirilen hepsi bir arada krem, ince çizgi ve kırışıklıklar ile savaşır, genel cilt sağlığını desteklemeye ve cildin daha aydınlık, sıkı ve taze bir görünüm kazanmasına yardımcı olur.

İşte erkek Kore cilt bakımı denince öne çıkan en yıldız ürünler! Elbette ki erkek cilt bakımı rutini çok daha geliştirilebilir ve belirli cilt problemlerine yönelik ekstra ürünler de kullanılabilir. Fakat temel bir bakım rutini ve pratik bir kullanım için Village 11 Factory Men’s All-In-One serisi harika bir seçim!

Bir yorum yaz