Yağlı ciltler, toplanın! Yaz mevsiminin gelmesiyle birlikte yağlı cilde sahip olanlarımızın vermesi gereken bu zorlu sınav başladı: cildi dengelemek ve aşırı sebum oluşumunun önüne geçmek! Aslında, doğru cilt bakım ürünleri kullanıldığı takdirde bu problemi ortadan kaldırmak çok kolay. Bu sebeple Justin Beauty ailesi olarak bilmen gereken en önemli yağ cilt bakım tüyolarını senin için derledik. Hazırlan, parıl parıl parlayan ve cildinde ağırlık hissettiren sebum oluşumuna veda etmek üzeresin!

Yağlı Cilt Nasıl Kurutulur?

Yağlı cilt bakımı dendiğinde bilmen gereken ilk nokta, yağı kurutmak adına kullandığın sert ürünlerle cilt bariyerinde hasar yaratabileceğin. Bu durum yağlanma probleminin çok daha ötesinde bir sorun oluşturabilir! Yapman gereken en önemli nokta, cildine nazik davranmak. Yüksek oranda kurutucu içeriklerle geliştirilen sert formüller, cildini kısa bir süreliğine kurutabilir. Bunun sonucunda da cildin, çok daha fazla yağ üreterek duruma tepki gösterebilir! Aynı zamanda cildinin nem dengesini bozman, cilt bariyerini zayıflatman ve tahrişe yol açman da kurutucu ürünler kullanmanın yan etkileri arasında.

yağlı cilt bakımı

Peki ama yağlı cilt tipi için yapılabilecek hiçbir şey yok mu? Elbette var! 

  • Cildimizi nazik ama etkili bir şekilde temizlemek, 
  • Gözenekleri arındırarak geniş gözenek görünümünü ortadan kaldırmak, 
  • Siyah nokta, beyaz nokta ve sivilce gibi yağlı cilt problemleriyle savaşmak,
  • Cilt lekelerine karşı düzenli olarak peeling uygulamak, atmamız gereken adımların başlıcaları.

Yağlı Cilt Bakım Rutini Nasıl Olmalı?

Yağlı cilt bakım rutininde amaç, cildini dengelemek olmalı. Yağı son derece saldırgan bir şekilde temizleyen ve bu esnada cildini tamamen kurutarak savunmasız bırakan ürünlerle günü kurtarmaya çalışmamalısın. Aksine, bunun bir süreç olduğunu bilmelisin. Şunu unutma ki, doğru cilt bakım ürünleriyle yağlı cilt bakımı gerçekleştirmek son derece kolay!

İşte Kore cilt bakımı ürünleri arasında yağlı ciltlere uygun en sevilen ürünler!

Heimish Refresh Water

Heimish Refresh Water – AHA & BHA İçeren Cilt Dengeleyici Arındırıcı Günlük Tonik, yağlı cilt için tonik denince akla gelen ilk seçenek! İçerdiği AHA ve BHA ile siyah nokta, beyaz nokta ve cilt lekeleri ile etkin bir biçimde savaşan Heimish Refresh Water, günlük olarak kullanılabilecek kadar nazik. Cildi dengelemek, sebum oluşumunu kontrol altına almak ve cildinde tazelenmiş bir his yaratarak cildini bakım rutininin diğer aşamalarına hazırlamak onun işi!

Mizon Honey Black Sugar

Mizon Honey Black Sugar Scrub – Siyah Şeker Ekstreli Yağ Dengeleyici Arındırıcı Scrub, yağlı ciltlerin en yakın arkadaşı, elbette ki cildi derinlemesine arındıran scrub’lar! Mizon Honey Black Sugar Scrub, içerdiği siyah şeker ile makyaj kalıntılarından, ölü deri hücrelerinden, kirden arındırır ve tıkanmış gözeneklerin açılmasına katkıda bulunur. Cildi dengelemeye katkıda bulunan formülü, içerdiği bitkisel özler ve yağlar ile cildi hem besler hem de nemlendirir! İpeksi ve yumuşacık bir cilt dokusu istiyorsan onunla mutlaka tanışmalısın.

Mizon All In One Snail Repair Cream

Mizon All In One Snail Repair Cream – Salyangoz Özlü Hepsi Bir Arada Bakım Kremi, yağlı cilt için nemlendirici arayışını sona erdirecek kadar hafif ve etkili! K-Beauty ürünleri arasında bir yıldız gibi parlayan Mizon All In One Snail Repair Cream, içeriği yoğun oranda salyangoz özü ile en popüler kremlerden. Başın sivilce lekeleri ile mi dertte? Yoksa yaşlanma belirtilerine karşı anti-aging bir ürün mü tercih ediyorsun? Geniş gözenekler ile savaşıp gözenek sıkılaştırıcı bir etki mi arıyorsun? Mizon All In One Snail Repair Cream, yağlı cildinin ihtiyaç duyduğu tüm etkilere ve daha fazlasına sahip!

İşte senin için seçtiğimiz en etkili Kore kozmetiği ürünleri bunlar! Yağlı cilt bakımı rutininde yer alması gereken daha pek çok ürün var. Diğer önerilerimize göz atmak için Instagram hesabımızı takip etmeyi unutma! Cilt tipine uygun daha fazla ürün önerisi istiyorsan bunu yorumlarda bizimle paylaş! Cildinin doğal ışıltısıyla parlaması ve göz kamaştırması için Justin Beauty ailesi her zaman yanında! 🙂

Bir yorum yaz