Peeling işlemi; cilt bakım rutininin en önemli parçalarından biri. Cilt bakım ürünlerinden maksimum etki elde etmek istiyorsan, mutlaka haftada 1 ya da 2 kez peeling uygulamalısın!

Peeling ürünleri, ölü deri hücrelerinden kurtulmak için en etkili silahımız! Gözenekleri derinlemesine temizleyerek bir sonraki adıma geçmek için yenilenmiş ve güçlü bir cilt zemini hazırlar.

Justin Beauty olarak; senin için 10 muteşem peeling ürününü aşağıda derledik. Hazırsan başlayalım!

Mizon AHA BHA PHA Peeling Mist – Peeling Spreyi

Kullanması aşırı pratik bir peeling ürünü olan Mizon Peeling Spreyi; daha sağlıklı ve ışıltılı bir cilt için tercih etmek isteyebileceğini düşündüğümüz bir ürün!

Cildin donuk ve mat görünmeye başladıysa üzerindeki ölü deri hücrelerinden kurtulma zamanı gelmiş demektir. Dengeli bir şekilde bir arada kullanılan AHA, BHA, PHA bileşenleri cildini tahriş etmeden derinlemesine temizler. Aynı zamanda nemlendirici özelliğe sahiptir, bu sayede cildini kurutmaz. Peki AHA, BHA, PHA peeling ne işe yarar?

AHA, cilt yüzeyini temizleyerek ton eşitsizliklerine karşı güçlü bir etki sunar.

BHA, gözenekleri derinlemesine arındırır. Bu sayede aşırı sebum üretiminin dengelenmesine yardımcı olur.

PHA, yoğun nemlendirme desteği sayesinde hassas ciltleri de mutlu edecek nazik bir peeling deneyimi oluşturur.

Nasıl Kullanılmalı?

Fonksiyonel bir kullanıma sahip olan Mizon Peeling Spreyi, yüze uygulanmasının yanı sıra diz, dirsek ve topuk gibi bölgelere de uygulanabilir.

Kullanmaya başlamadan önce şişeyi iyice çalkala ve uygulamak istediğin bölgeye sık.

Parmaklarınla dairesel hareketlerle masaj yap

Ölü deri hücrelerinden oluşan pütürlerden bir an önce kurtulmak için ılık suyla durula. İşte bu kadar!

Mizon Bsa Blackhead Away Liquid – Siyah Nokta Kimyasal Peeling

Kore cilt bakım ürünlerinden Mizon Bsa Blackhead Away Liquid kullanıp aşık olmayan yoktur diye tahmin ediyoruz. Bu kimyasal peeling, aşırı sebum ve komedon problemiyle savaşanların vazgeçilmezleri arasında olmaya aday!

Betain salisilat yani BSA; siyah noktaları ve ölü deri hücrelerini arındırmanın yanı sıra yeni siyah nokta oluşumunu da önler. Cildin daha aydınlık görünmesini sağlar. İçeriğindeki hyalüronik asit sayesinde ise cildi nemlendirir. Düşük pH asit oranı cildinle uyumlu bir yapıya sahip. Sence de siyah noktalarla vedalaşma zamanı gelmedi mi?!

Nasıl Kullanılmalı?

Öncelikle haftada 1 ya da 2 kez düzenli kullanmanı öneriyoruz.

  • Kullanmaya başlamadan önce şişeyi çalkala,
  • Cilt bakımının birincil adımı olarak cildine uygula,
  • Etkisini artırmak için cildine masaj yaparak yedir.

Şimdi sebum ve siyah nokta kalıntılarını bir pamuk yardımıyla temizleyebilirsin!

Eğer bölgesel siyah nokta problemin varsa, ürünü bir pamuğa dökerek siyah noktaların yoğun olduğu bölgeye koyup 5-10 dakika bekleterek siyah nokta bandı etkisi yaratabilirsin!

Mizon Vita Lemon Sparkling Peeling Gel – Limon Kabuğu Özlü Peeling Jel

Cildin için limonlu peeling molası zamanı! Mizon Limon Kabuğu Özlü Peeling Jel; limon kabuğu yağı, Fransız maden suyu ve yeşil çay ekstresinden oluşan içeriğiyle başarılı bir eksfoliye işlemi gerçekleştirirken, ışıltılı ve sıkı bir görünüm elde etmeni sağlar. Limon yoğun sebum üretiminin dengelenmesine yardımcı olur. Derinlemesine temizlenmiş ve nemlenmiş cildinle ışıldamaya hazırsın!

Nasıl Kullanılmalı?

Cildini temizleyip kuruladıktan sonra, yeteri miktarda ürünü yüzüne uygularak 1-2 dakika masaj yap. Ardından ılık suyla durula!

Maksimum etki elde edebilmek için haftada 1 ya da 2 kez düzenli kullanmanı tavsiye ederiz.

Mizon Honey Black Sugar Scrub – Siyah Şeker Ekstreli Yağ Dengeleyici Arındırıcı Scrub

Cildinin yıpranmış ve mat görünümünü geride bırakmanı sağlayacak harika bir ürün daha!

Mizon Honey Black Sugar Scrub, içeriğindeki siyah şeker tozu sayesinde gözenekleri ölü deri hücrelerinden, komedonlardan ve kirden kusursuzca arındırır. Bu şekerli peelinge eklenen zengin yağlar ve bal ekstresi, cildin ipeksi ve yumuşak bir dokuya kavuşmasını sağlar. Aynı zamanda cildin beslenmesine ve nemlenmesine destek sunar.

Nasıl Kullanılmalı?

Sıcak suyla yüzünü yıkadıktan sonra, uygun miktarda ürünü göz ve dudak çevrene çok da yakınlaşmadan cildine yay.

3-5 dakika boyunca dairesel hareketlerle yüzüne masaj yap.

Ardından 5 dakika bekleyip yüzünü sıcak suyla durula.

Haftada 1 ya da 3 kez düzenli kullanmayı unutma!

Village 11 Factory Relax Day Foot Peeling Mask – Ayak Peeling Maskesi

Yorgun ve yıpranmış ayaklar için peeling maskesi zamanı! Village 11 Factory Relax Day Foot Peeling Mask; ayaklarında biriken ölü deri hücrelerini temizlerken içeriğindeki şeytan pençesi özü ve diğer nemlendirici bileşenlerle yoğun bir nemlendirme sağlar.

İyi eksfoliye edilememiş ayaklarda zamanla kuruluk meydana gelir. Bu da nasırlaşmaya yol açar ve ilerledikçe çatlayan nasırlar hem kötü görünüme hem de canının acımasına sebep olur. Bu en kötü senaryo ama Village 11 Factory Ayak Peeling Maskesi sayesinde bunları dert etmene gerek yok!

Nasıl Kullanılmalı?

Önce ayaklarını ılık suyla yıkayıp durula,

Ambalajı açarak maskeyi çıkar ve üzerini ayağını içinden geçirebileceğin kadar genişlet.

Ayak maskesini giydikten sonra 60-90 dakika kadar ayaklarında bekletmen gerekiyor. Bu sebeple peeling maskeyi güzel bir dizi eşliğinde yapmanı tavsiye ediyoruz! Süre tamamlandığında maskeyi ayaklarından çıkar ve ılık suyla tekrar durula. Birkaç gün içinde ayaklarındaki ölü deri hücreleri seni yavaşça terk etmeye başlayacak, yaklaşık 10 gün sonra bu ilişki tamamen biter!

Bir yorum yaz