Benton denilince gözlerimizin önüne, tahriş edici olmayan premium içeriklerle cildimiz üzerinde harikalar yaratan bir süper kahraman beliriyor. İlham perisi doğanın ta kendisi olan Benton, doğal ve organik içeriklerle geliştirdiği ürünlerle pek çok güzellik rutinin baş yapıtı. 

Benton, salyangoz özü, fermente, yeşil çay gibi majör içerikler ve sağlıklı metotlarla oluşturduğu serileriyle tüm dünyada çok konuşuluyor. Benton’un çok övgü alan bir diğer derisi ise Çay Ağacı Serisi! Minimal içeriklerle harika sonuçlar elde edilebileceğini defalarca kanıtlayan Benton, Çay Ağacı Serisi’yle özellikle yağlı ve sivilceli ciltleri mutlu edecek formülasyona sahip. Yağlı ve sivilceli ciltleri vurguluyor olmamız, diğer cilt tiplerinin çay ağacı mucizesinden yararlanamayacağı anlamına gelmesin lütfen. Özellikle son zamanlarda maske kullanımı nedeniyle tahriş olan, sivilcelenen ciltlerimizi göz önüne aldığımızda çay ağacı her birimizin favorisi olmaya aday. 

Cildin sebum dengesini sağlayan çay ağacı, sivilceyi azaltan ve tahriş olmuş cildi yatıştıran anti-enflamatuar ve antibakteriyel yapıya sahip. Aynı zamanda komedojenik olmayan çay ağacı, gözenek tıkamaz yani fugnal akneye de neden olmaz. Daha ne istenir ki! Gerçek bir cilt dostu değil mi?

Ek olarak çay ağacı, kaşıntılı bir cilde sahipsen, cilt üzerindeki kaşıntıyı gidermeye de yardımcı olur. Yapılan araştırmalar sonucu olarak çay ağacının, alerjik dermatiti azalttığı kanıtlanmış. Yani kaşıntılı, hassas bir cilde sahipsen “çay ağacı” içerikli ürünler kolayca vazgeçilmezlerin arasına girebilir. Ürünlerini “temiz güzellik” felsefesiyle üreten Benton, özel formülasyonu sayesinde çay ağacından alacağımız faydayı maksimum seviyeye taşıyor. Ürünlerinde seri üretim yerine özel üretimi tercih eden Benton’un Çay Ağacı Serisi’ni keşfetmeye ne dersin?

Benton Tea Tree Cleansing Water – Doğal Temizleyici Çay Ağacı 

Sağlıklı bir cildin olmazsa olmazı derinlemesine temizlik! Yağlı, sivilceye yatkın, hassas ciltler için önerilen Benton Tea Tree Cleansing Water sadece 10 temiz içeriğe sahip. Benton Çay Ağaçlı Doğal Temizleyici oldukça minimal yapısıyla, cilt bakım rutinini günün üşenilen değil beklenen anı yapıyor. Özellikle gece rutinlerimizde, uyku öncesi, her birimizin üşendiği makyaj temizliğini güçlü formülüyle bizim için kolaylaştırıyor. Formülünde yer alan %70 oranında çay ağacı yaprağı suyu ve çay ağacı yağı ile cildini derinlemesine ve zahmetsizce temizler, tazeler ve yatıştırır. Cilt ile uyumlu hafif asidik pH’a sahip Benton Çay Ağaçlı Doğal Temizleyici gözeneklerdeki kiri arındırmaya yardımcı. Böylece sivilce ve siyah nokta oluşumunu da engeller. Aynı zamanda yorgun cildini canlandıracak cildine sağlıklı bir ışıltı katacak doğal bir formüle sahip! 

Benton Tea Tree Mist – Çay Ağacı Özlü Sprey Nemlendirici

Gün içerisinde ansızın değişen hava durumuna cildimizin ayak uydurması biraz zorlaşıyor. Özellikle mevsim geçişlerinde anında soğuyan ya da ısınan hava sonucu cildimiz kuruyabiliyor ya da tahriş olabiliyor. 

Her zaman yanında taşıyabileceğin, cildinin nem ihtiyacını anında karşılayacak Benton Çay Ağacı Özlü Nemlendirici Sprey tahriş olmuş cildin yatıştırılmasına da yardımcı. 

Anti-enflamatuar özellikli nemlendirici sprey formülünde % 74 oranında çay ağacı ekstresi içerir. Böylece cildini sivilcelere karşı korumayı da ihmal etmez. Formülüne dahil ettiği, gerçek bir nem kaynağı olan hyalüronik asit ve diğer bitkisel içeriklerle cilt bariyerini güçlendirir. Ardında yumuşak ve ferah bir his bırakır. 

Benton Tea Tree Serum – Çay Ağacı Serumu

Formülünde tamı tamına %80 oranında çay ağacı içeren Benton Çay Ağacı Serumu, çevresel faktörler nedeniyle zarar görmüş cilde harika bir rahatlama ve canlılık sağlar. Cildin yağ ve sebum dengesini kurarak, cilt sağlığının korunmasına yardımcı olur. 

Aynı zamanda içeriğinde yer alan çeşitli bitkisel ekstrelerle cildine yaşam verir. 20 temiz içerikle geliştirilen formülü ise alkol, silikon, PEG gibi maddeler içermez. Formülü tamamen cilt dostudur. Benton Çay Ağacı Serumu ile tüm ciltler için kullanım güveni sunuyor. Dış faktörler nedeniyle cansız, dengesini yitirmiş, aşırı sebum üretimi olan ciltler içinse sağlıklı bir cilde kavuşma sözü veriyor. 

Bir yorum yaz