Koronavirüs salgını tüm hızıyla devam ederken, her birimiz yeni normal olarak adlandırılan şartlara alışmaya çalışıyoruz. Maske kullanımı ve sosyal mesafe gibi önlemler koronavirüsten korunmamıza yardımcı olsa da, cildimizin bu süreçte desteğimize ihtiyacı var. Maske kullanmak koronavirüs salgınına karşı en büyük silahımız! Bu sebeple cerrahi maske kullanımı ve maske kullanımı sebebiyle oluşan cilt problemlerine dair detaylı bir inceleme yapmak istedik.

Koronavirüs’ten Korunma Yöntemleri

Araştırmalar gösteriyor ki, belli standartlarda üretilen ve doğru kullanılan cerrahi maske çeşitleri, özellikle iki tarafın da maske taktığı durumlarda salgının yayılımını azaltan en önemli faktörlerden. Sosyal mesafeye dikkat etmek de olası Covid-19 taşıyıcılarına daha az maruz kalmak açısından gerekli. İç mekanlarda ise alınabilecek en büyük önlem, ortamın düzenli olarak havalandırılması ve bu sayede mekandaki olası virüs yükünün azaltılması. Gönlümüzce sosyalleşmeyi hepimiz çok özlesek de, pandemi devam ederken sevdiklerimizle eskisi gibi buluşmak ve doyasıya vakit geçirmek için hala çok erken.

maske-koronavirüs

Maske Kullanımı Sonrası Yüz Bakımı

Peki maske kullanımı cilt bakımı açısından ne gibi sorunlar doğuruyor? Aslında bu sorunun verilebilecek pek çok cevabı var. Özellikle hassas cilt tiplerinde sürtünme kaynaklı tahrişe yol açabilen maskeler, kimi ciltlerde de sivilce problemini tetikleyebiliyor! Maske içerisinde kalan sıcak hava terlemeye, terleme de bakteri oluşumuna davetiye çıkarıyor. Ardından siyah nokta, beyaz nokta, aşırı yağlanma, sivilce ve daha birçok cilt problemi cildimizde belirmeye başlıyor… Bütün bu sebeplerden ötürü, maske kullanımı sonrasında etkili bir cilt bakımı gerçekleştirmek ve cildimizi derinlemesine arındırıp beslemek şart.

Maskne Nedir? Maskne’den Kurtulmak İçin Cica!

Hayatımıza katılan kavramlardan biri de maskne! Acne Mechanica da denen ve maske kaynaklı çıkan aknelere verilen bu ad, şu an son derece popüler çünkü pek çok cilt tipi, adeta istenmeyen bir misafir olan sivilcelere karşı savaş vermek durumunda. Peki ama maskne ile savaşmanın yolu ne? 

maskne-nedir
  • 4 saatte bir maskemizi değiştirmek,
  • Cilt makyajından kaçınmak,
  • Cilt bakımı rutinimizi sabah ve akşam olmak üzere gerçekleştirmek,
  • Sivilceleri ve cilt hassasiyetini yatıştıran içeriklere yönelmek,
  • Cilt bariyerini onarmaya yardımcı ürünlerle cildi desteklemek,
  • Nem dengesi odaklı cilt bakım ürünleri kullanmak,
  • Ne olursa olsun güneş kremini aksatmamak!

Şanslısın ki Kore kozmetik ürünleri arasında maskne problemine dair bir numaralı yardımcın olabilecek çok özel bir içerik var: Cica! Cica yani Centella asiatica bileşenleri, hassas ve yıpranmış cilt problemleri ile savaşmak için ideal. Cilt yatıştırıcı, onarıcı, cilt bariyeri güçlendirici niteliklere ek olarak sivilce ve akne karşıtı bir etki de sunan Cica, adeta Koronavirüs zamanında cildimizin süper kahramanı olmak için yaratılmış bir içerik. Senin için seçtiğimiz Cica özlü Kore cilt bakımı ürünlerine göz atarak sen de cildini kontrol altına alabilirsin!

cica

Cosrx Pure Fit Cica Cleanser – Cica Temizleyici

Cica-7 Kompleksi ile üretilen Pure Fit Cica serisi tam da ihtiyacın olan şey! Cosrx Pure Fit Cica Cleanser – Cica Temizleyici, 7 farklı Cica bileşeni ve sahil çamı kabuğu özü ile geliştirilen çok hassas ve etkili bir formüle sahip. Cildini derinlemesine temizlerken aynı anda cilt bariyerini güçlendirmek, oluşan hasarın etkisini azaltmak ve cildini sakinleştirmek ondan sorulur!

Cosrx Pure Fit Cica Toner – Cica Tonik

Cosrx Pure Fit Cica Toner – Cica Tonik, maskne adı verilen sivilceler kadar cilt kuruluğu ve benzeri problemler için de ideal. %81 oranında Centella özleri içeren Cica Tonik, güçlü bir cilt bariyeri oluşturarak cildindeki kızarıklığın azalmasına yardımcı olup cilt onarımını destekler. Havasız kalan cilt bakteri oluşumuna ve iltihaplanmaya açık olacağından, Cica-7 Kompleksi ve sahil çamı kabuğu özü bu sorunları gidermeye yönelik etkili bir bakım sunar.

Cosrx Pure Fit Cica Serum – Cica Serum

Cosrx Pure Fit Cica Serum – Cica Serum, %76 oranında Cica-7 Kompleks ve sahil çamı kabuğu özü ile formüle edilen gerçek bir savaşçı! Hassas ve yıpranmış cilt problemlerini gidermek, cildi sakinleştirmek, güçlendirmek, korumak ve canlandırmak onun işi. İçerdiği Asiatic asit ile sivilce problemine karşı da çözüm sunan yüz serumu, maske sonrası cilt bakım rutininde bulunmayı hak eden ürünler arasında en ön sırada!

Mizon Cicaluronic Cleansing Balm – Centella Hyaluronik Asit Temizleme Balmı

Maskeni çıkardın, sıra geldi göz makyajını ve güneş kremini de çıkarmaya… İşte bu aşamada Mizon Cicaluronic Cleansing Balm – Centella & Hyalüronik Asit Temizleme Balmı kurtarıcın olacak! Centella asiatica ve Hyalüronik asit ile geliştirilen formül suya dayanıklı makyajı bile zahmetsizce çözerken cildini yatıştırıp nemlendirmen için ideal.

Cosrx Pure Fit Cica Powder – Cica Cilt Bakım Tozu

Cica-7 Kompleksi, sahil çamı kabuğu özü ve yeşil kalamin ile formüle edilen Cosrx Pure Fit Cica Powder – Cica Cilt Bakım Tozu, zayıf düşmüş cilt bariyeri problemini ortadan kaldırmak için biçilmiş kaftan! Tek başına veya diğer cilt bakım ürünlerinle karıştırarak kullanabileceğin bu toz, ciltte oluşan iltihap, akne ve cilt lekelerine karşı cildi onarmaya yardımcı. Direkt sivilcenin üzerine bile sürülebilen yapısı ile tüm cilt tipleri tarafından güvenle kullanılabilir.

Village 11 Factory C Skin Formula Toner – Yatıştırıcı Cica Tonik

Centella özleri ile formüle edilen Village 11 Factory C Skin Formula Toner – Cica Yatıştırıcı Tonik, hassas ve sorunlu ciltlere yönelik etkili bir bakım sunan bir diğer alternatif tonik. İçeriğinde yer alan 4 farklı Cica özü, pantenol, yeşil çay, biberiye ve aloe birlikte uyum içerisinde çalışarak cildinin yatışmasına ve beslenmesine ve cilt bariyerinin güçlenmesine yardımcı olur.

Justin Beauty ailesi olarak seçtiğimiz en özel Cica içerikli Kore cilt bakım ürünleri bunlar! Sen de maskenin ya da diğer dış faktörlerin yıpratamadığı, capcanlı bir cilt istiyorsan, artık o ciltlerin sırrını biliyorsun!

Bir yorum yaz