Papatya, yalnızca görünümüyle değil, aynı zamanda faydalarıyla da baş tacımız olmayı hak eden çiçeklerin başında geliyor. Son derece yaygın olan ve sık sık denk geldiğimiz, belki yapraklarıyla papatya falı bile baktığımız bu çiçek, tıpkı gül gibi eşsiz etkilere sahip. K-Beauty’nin vazgeçilmezleri arasında yer alan papatyanın, Osmanlı saraylarında bile çokça sevilip kullanıldığını biliyor muydun? İstersen ünü tüm dünyaya yayılan papatyanın faydalarını birlikte inceleyelim ve onu biraz daha yakından tanıyalım.

Papatya’nın Cilde Faydaları Nelerdir?

Papatya’dan elde edilen özler, uçucu yağlar ve çeşitli ekstreler özellikle konu cilt bakımı olunca bir hayli iddialı. Genellikle papatya kremi olarak kullanılması yaygın olsa da, K-Beauty dünyası onu cilt bakım rutinlerinin farklı aşamalarında da kullanılabilen bir içerik olarak geliştirdi. Peki neden cilt bakım ürünlerimizde papatyanın olmasını isteyelim? İşte bu sebeplerin başlıcaları:

Papatyanın Faydaları Nedir?
  • Papatya özü ve yağı, vitamin ve mineral açısından çok zengin. Dolayısıyla cildimiz için çok besleyici!
  • Papatyalar antienflamatuar etkiye sahip. Böylece cilt üzerindeki iltihaplanmaya karşı etkin bir biçimde savaşıyor.
  • Antiseptik etkisiyle alerji, egzama ve akne gibi cilt problemlerine karşı mücadele ediyor.
  • Cildi sakinleştiren etkisiyle özellikle ciltte kızarıklık sorunu yaşayanların imdadına koşuyor.
  • Cildi rahatlatıyor ve dinlendiriyor.

Gördüğün gibi papatyanın on yaprağında on marifet diyebiliriz!

Papatya Ürünleri Nasıl Kullanılır?

Papatyalı cilt bakım ürünleri genellikle papatyalı krem olarak karşımıza çıkıyor ve kızarıklık kremi olarak tercih ediliyor. Bu elbette ki papatyanın mucizevi etkilerinden faydalanmak için son derece kullanışlı bir yol. Ama bu kadar yararlı bir bitkiyi neden sadece krem aşamasında kullanalım ki? Bu nedenle ünlü K-Beauty markaları, cilt bakım rutinlerinin çeşitli aşamalarında da papatyanın faydalarına yer vermeyi uygun buluyor. Bu markalardan biri de Village 11 Factory! 

Papatya İçeren Kore Kozmetik Ürünleri

Village 11 Factory, papatyayla geliştirilen çok özel iki ürüne sahip . Bunlardan biri kızarıklık karşıtı krem, diğeri de papatya özlü sakinleştirici tonik. Eğer hazırsan bu ürünleri biraz daha yakından tanıyalım!

Village 11 Factory Blue Chamomile Cream – Papatya Özlü Kızarıklık Giderici Krem

Village 11 Factory Blue Chamomile Cream – Papatya Özlü Kızarıklık Giderici Krem, papatya çiçeği suyu, mavi papatya özü ve Hyaluronik asit ile cildini şımartmak için biçilmiş kaftan! Özellikle cilt kızarıklıkları ile başın beladaysa, cildini besleyip şımartan bu kreme mutlaka alıcı gözüyle bakmalısın.

Papatyanın kızarıklık giderici ve yatıştırıcı etkisi, Aloe vera, Centella asiatica, Chia tohumu ve Houttuynia cordata gibi sevilen K-Beauty içerikleriyle daha da güçlendirildi. Bu sayede antioksidana doyan cildine, yaşlanma karşıtı bakım da sağlanmış oluyor. Cildin yağ ve nem dengesinin kontrol altına alınması, nem kaybının engellenerek cildin canlandırılması da cabası! Gördüğün gibi, bir taşla çok kuş!

Jel dokusuyla cilt tarafından hızla absorbe edilen Village 11 Factory Blue Chamomile Cream, ferah, dolgun, yatışmış ve neme doymuş bir cilt için favori kremin haline gelmeye aday!

Village 11 Factory Blue Chamomile Toner – Papatya Özlü Sakinleştirici Tonik

Yine mavi papatya özü, papatya suyu ve Hyalüronik asit ile geliştirilen Village 11 Factory Blue Chamomile Toner – Papatya Özlü Sakinleştirici Tonik, kızarıklık giderici kremden önce cildini bakım rutininin diğer aşamalarına hazırlamak için mükemmel bir tercih! 

  • Eğer cildini canlandırmak istiyorsan,
  • Kuru, karma veya yağlı cilt tipini sakinleştirip hassas bir şekilde nemlendirme ihtiyacı duyuyorsan,
  • Cildinin nem bariyerini güçlendirmeyi ve cildinin yağ-nem dengesini kontrol altına almayı amaçlıyorsan,
  • Cildinin dış faktörlere karşı gösterdiği direnci artırmak istiyorsan,

Village 11 Factory Blue Chamomile Toner tam da sana göre! 

İçeriğinde yer alan Aloe vera, Centella asiatica ve diğer yardımcı bileşenlerin papatya ile oluşturduğu sinerji, cilt bakım rutininin ilk adımlarından son adımlarına dek seninle olacak.

Papatya kreminin faydaları hep çok konuşulsa da, gördüğün gibi bu yararları yalnızca krem aşamasında edinmek zorunda değilsin! Justin Beauty ailesi olarak cilt bakım rutininin tüm aşamalarında cildinin maksimum fayda sağlayacağı ürünleri bir araya getiriyoruz. Eğer papatya içeriğinin senin için doğru tercih olduğunu düşünüyorsan, hem bu ürünleri hem de seçkimizde yer alan diğer cilt bakım ürünlerini keşfetmek için vakit kaybetme!

Bir yorum yaz