K-Beauty’nin en ünlü ürünlerinde onlarca doğal içeriğin kullanılıyor olması tesadüf değil! Cilt ve saç bakımında neden sıklıkla bitki özlerine ve yağlarına yer verildiğini merak ediyorsan, doğal içeriklerden elde edilen mucizevi etkileri öğrenmenin zamanı gelmiş demektir. Peki, bu bitkiler arasında en popüler olanlardan biri ne? Elbette ki biberiye! Biberiye, doğru bitkilerin doğru formüllerle buluştuğunda ortaya ne kadar mükemmel içeriklerin çıktığının en büyük kanıtı.

Gelelim biberiyenin cilt ve saç bakımında sağladığı faydalara… Biberiye özü içeren cilt bakım ürünlerinin en temel işlevlerinden biri anti–aging olmaları. Vitamin ve minerallerle dolu bu antioksidan bitki, cilt kalitesini iyileştirmede, parlaklığını artırmada ve leke tedavisinde oldukça etkili. Bu nedenle Kore kozmetiği içerisinde oldukça sık kullanılıyor.

Biberiyenin Cilde Faydaları 

 • Yaşlanma karşıtıdır.
 • Cilt lekeleri ile savaşır.
 • Cildi yatıştırır ve yeniler.
 • Cildi sıkılaştırır.
 • Antiseptik ve antimikrobiyal özellikleri nedeniyle akneye, dermatite ve egzamaya karşı etkilidir.
 • Cilt kuruluğuna iyi gelir.
 • Kan dolaşımını artırır.
 • Cilt tonunun eşitlenmesine yardımcı olur.

Cildin Yoğun Nem İstiyorsa:

Senin için biberiyeli cilt bakım ürünü önerimiz: Aromatica Rosemary Relaxing Toner! Doğal biberiye yağının arındırıcı ve ferahlatıcı etkisini hissetmek ve cildini yenilemek istiyorsan biberiye yağı, biberiye yaprağı suyu ve ekstresi içeren bu tonik tam senlik! Organik sertifikalı içerikleri arasında aloe vera yaprağı ekstresi de içeren Aromatica Ferahlatıcı Biberiye Toniği, hassas ciltler de dahil olmak üzere tüm cilt tipleri tarafından güvenle kullanılabilir.

Biberiyenin Saça Faydaları

Biberiyeli şampuanların ve doğal saç bakım ürünlerinin düzenli kullanımı saç derisinin beslenmesi açısından oldukça önemli. Biberiyenin hem kepeğe hem de saç dökülmesine karşı verdiğin mücadelede gerçek bir savaşçı olarak rol alacağını söyleyebiliriz.

 • Saç köklerini güçlendirir.
 • Saç dökülmesini durdurur.
 • Saç beyazlamasını yavaşlatır.
 • Saç derisini besler ve yeni saç oluşumunu destekler.
 • Saçların kırılmadan uzamasını sağlar

Saçların Dökülüyorsa 

Biberiyeli doğal şampuan önerimiz: Aromatica Rosemary Scalp Scaling Shampoo! Biberiyeden çam iğnesine, zencefilden fesleğene güçlü bir saç derisi için ihtiyacın olabilecek tüm bitkisel desteği bulunduran bu şampuan, hem saç derisini hem de saç tellerini kökten uca besler ve korur. %97 doğal içeriklerin yer aldığı Aromatica Biberiye Özlü Saç ve Saç Derisi Şampuanı, Provitamin B5 ve B7 gibi vitaminler ile kan dolaşımını destekler, yağlı saç derisini dengeler, kepek probleminden arındırır ve nemlendirir. %100 vegandır.

Biberiyeyi ister saçlarının dökülmesini önlemek için tercih et ister yaşlanma karşıtı etkisinden yararlanmak için saç bakım rutininde bulundur… Biberiye, doğanın en büyük mucizelerinden biri ve sunabileceği tüm faydaları seninle buluşturacak pek çok ürün var! Cildinin biberiyeyi çok seveceğini düşünüyorsan Aromatica Vitalizing Rosemary Concentrated Essence ile yalnızca tonik aşamasında değil, esans aşamasında da kendini şımartabilirsin. Biberiyeyi saçların için istiyorsan ve yağlı saç problemiyle savaşıyorsan, Aromatica Rosemary Scalp Scrub saç derisine özel peeling ile saç derine derin bir nefes aldırabilirsin! Biberiyenin şifası hep seninle olsun!

Bir yorum yaz